Forum Discuţii juridice Drept civil - moşteniri, drept de ... mansardarea fara intabulare?
Discuție deschisă în Drept civil - moşteniri, drept de proprietate şi altele

mansardarea fara intabulare?

buna ziua..
as dori sa stiu daca pot mansarda podul unei case care nu este inca intabulata..urmand ulterior sa o intabulez ....multumesc de sfaturi..
Pentru a mansarda locuinta va trebuie autorizatie de construire/extindere. Pentru a primi autorizatia, va trebuie intabularea constructiei fara mansarda.
Nu puteti obtine avizele si autorizatia de constructie fara a detine intabularea imobilului