Forum Discuţii juridice Şomaj, concediu creştere copil, ... reluarea activitatii la terminarea concediului de ...
Discuție deschisă în Şomaj, concediu creştere copil, asigurări sociale şi asistenţă socială

reluarea activitatii la terminarea concediului de crestere a copilului trebuie comunicata undeva ?

concediul de crestere a copilului de pana la 2 ani s-a terminat si chiar in ziua respectiva s-a prezentat la servici si a facut cerere de reluare a activitatii,ceea ce s-a si intamplat!
intrebarea mea este : mai trebuia sa se prezinte undeva sa anunte ,ca sa se suspende virarea indemnizatiei ? ( adica agentia pentru plati si inspectie judeteana sau primarie ).
1. Indemnizatia pentru CCC va fi platita pana inclusiv in ziua in care copilul a implinit 2 ani dupa care plata acesteia va inceta.

2. Nu mai este necesar sa anunte AJPIS sau Primaria.
cu intarziere,multumesc mult!