Forum Discuţii juridice Asociaţii de proprietari / ... lege 2012 referitoare la izolarea tevilor comune??
Discuție deschisă în Asociaţii de proprietari / locatari

lege 2012 referitoare la izolarea tevilor comune??

Buna ziua!
As vrea sa stiu daca izolarea tevilor comune in cazul unui apartament cu centrala pe gaz (restul ap din condominiu avand incalzire centrala) atrage dupa sine scutirea LEGALA de la plata TOTALA a cotei comune.
Am un vecin care sustine ca el nu mai plateste deloc incalzirea de la CET fiindca isi izoleaza tevile, ceea ce pare absurd deoarece cantitatea de apa care trece prin tevile izolate sau nu, trece prin apartamentul lui, oricum si se contorizeaza in beci...indiferent de grosimea izolatiei.
Multumesc.
In Ordinul 343/2010 ANRSC gaseste informatia conform careia izolarea tevilor de caldura nu-l scuteste de plata caldurii pe partile comune (spatii comune din scara si tevile verticale din apartament)
elga50, moderator