Forum Discuţii juridice Pensionari şi probleme juridice ... +pensie
Discuție deschisă în Pensionari şi probleme juridice legate de pensii

+pensie

daca grupa a 2 a este trecuta in cartea de munca mai este necesr de adeverinta?
1. Daca este inregistrata corect in carnetul de munca nu mai este nevoie de adeverinta separata.

2. In carnetul de munca si fie trecute perioadele (de la... pana la...) in care ati beneficiat de gr. a II-a de munca si baza legala a acordarii grupei superioare de munca.
Da, desigur. Cei de la casa de pensii solicita intotdeauna in plus cat mai multe adeverinte, desi pe multe nici nu le iau in seama
Alexandru Munteanu, Avocat