Forum Discuţii juridice Executare silită poprire pe salariu
Discuție deschisă în Executare silită

poprire pe salariu

De aproximativ 4 luni mi se opreste din salariu suma de 200 de ron. Voiam să stiu daca exista vreo posibilitate , în baza unor legislatii, sau ceva de genul acesta, in care pot solicita, printr-o scrisoare adresata executorului judecatoresc sau bancii care a solicitat poprirea, sistarea temporara a acelei sume de bani )pe perioada de iarna deoarece facturile la intretinere sunt mult rea mari ptr un venit lunar de 600 de lei datorita popririi=. Daca exista chiar un model, sau aorice care sa ma ajute va rog sa-mi dati urgent raspuns.
Va multumesc anticiapt.:(
Nu exista facilitatea sistarii temporare a debitului restant
Eventual incercati negocierea cu executorul pentru esalonarea platii in rate cu valoare mai mica
multumesc