avocatnet.ro explicăm legislația
Caută (ex. salariu minim) 556 soluții astăzi
Forum Discuţii juridice Fonduri europene, finanţări ... Acte necesare deschiderii unui gater din fonduri ...
Discuție deschisă în Fonduri europene, finanţări nerambursabile, grant-uri

Acte necesare deschiderii unui gater din fonduri europene

Buna ziua,

Imi poate spune cineva daca se pot obtine fonduri europene pentru deschiderea unei firme cu domeniul de activitate debitare material lemnoas? (gen gater).
Si daca da, in ce conditii.

Va multumesc anticipat!

Cel mai recent răspuns: Daniela Bolog , Consultant credite si finantari 07:57, 17 Septembrie 2012
Activitatea pe care doriti sa o desfasurati se incadreaza in codul CAEN 1610-Tăierea şi rindeluirea lemnului , nu este eligibila pentru masura 312 care este in desfasurare acum.Daca aveti si alte activitati precum:
1621 Fabricarea de furnire şi a panourilor de lemn
1622 Fabricarea parchetului asamblat în panouri
1623 Fabricarea altor elemente de dulgherie şi tâmplărie, pentru construcţii
1624 Fabricarea ambalajelor din lemn
1629 Fabricarea altor produse din lemn; fabricarea articolelor din plută, paie şi din alte materiale
vegetale împletite

atunci puteti accesa aceasta masura.

~ final discuție ~

Alte discuții în legătură

Cod caen 2008 Ioana Aurora Ioana Aurora Buna ziua, As dori sa aflu la ce cod caen conform noilor coduri caen 2008 se incadreaza activitatea de productie a peletilor si brichetilor pentru foc - ... (vezi toată discuția)
Cod caen pt activitati de tamplarie adela05 adela05 Ce cod caen pot sa folosesc pt activitati de tamplarie? (vezi toată discuția)
Ce se poate face?/ bogdyban bogdyban Buna seara, Sunt intr-o dilema mare si am mare nevoie de un raspuns care sa ma lumineze. Am o societate cu obiect de activitate ,,alte lucrari speciale de ... (vezi toată discuția)