Forum Discuţii juridice Fonduri europene, finanţări ... Acte necesare deschiderii unui gater din fonduri ...
Discuție deschisă în Fonduri europene, finanţări nerambursabile, grant-uri

Acte necesare deschiderii unui gater din fonduri europene

Buna ziua,

Imi poate spune cineva daca se pot obtine fonduri europene pentru deschiderea unei firme cu domeniul de activitate debitare material lemnoas? (gen gater).
Si daca da, in ce conditii.

Va multumesc anticipat!

Activitatea pe care doriti sa o desfasurati se incadreaza in codul CAEN 1610-Tăierea şi rindeluirea lemnului , nu este eligibila pentru masura 312 care este in desfasurare acum.Daca aveti si alte activitati precum:
1621 Fabricarea de furnire şi a panourilor de lemn
1622 Fabricarea parchetului asamblat în panouri
1623 Fabricarea altor elemente de dulgherie şi tâmplărie, pentru construcţii
1624 Fabricarea ambalajelor din lemn
1629 Fabricarea altor produse din lemn; fabricarea articolelor din plută, paie şi din alte materiale
vegetale împletite

atunci puteti accesa aceasta masura.