Forum Discuţii juridice Noul Cod CAEN 2008 Cod caen 2008
Discuție deschisă în Noul Cod CAEN 2008

Cod caen 2008

Buna ziua,

As dori sa aflu la ce cod caen conform noilor coduri caen 2008 se incadreaza activitatea de productie a peletilor si brichetilor pentru foc - peleti si bricheti obtinuti din prelucrarea rumegusului.
16 │ │ │Prelucrarea lemnului, fabricarea produselor din lemn şi plută, cu │ │ ││ │ │ │excepţia mobilei; fabricarea articolelor din paie şi din alte │ │ ││ │ │ │materiale vegetale împletite │ │ │├─────────┼─────┼─────┼───────────────────────────────────────────────────────────────────┼───────────┼──────┤│ │ 161 │ │Tăierea şi rindeluirea lemnului │ │ │├─────────┼─────┼─────┼───────────────────────────────────────────────────────────────────┼───────────┼──────┤│ │ │1610 │Tăierea şi rindeluirea lemnului │ 2010 │ 1610 │├─────────┼─────┼─────┼───────────────────────────────────────────────────────────────────┼───────────┼──────┤│ │ 162 │ │Fabricarea produselor din lemn, plută, paie şi din alte materiale │ │ ││ │ │ │vegetale │ │ │├─────────┼─────┼─────┼───────────────────────────────────────────────────────────────────┼───────────┼──────┤│ │ │1621 │Fabricarea de furnire şi a panourilor din lemn │ 2020 │ 1621 │├─────────┼─────┼─────┼───────────────────────────────────────────────────────────────────┼───────────┼──────┤│ │ │1622 │Fabricarea parchetului asamblat în panouri │ 2030* │1622* │├─────────┼─────┼─────┼───────────────────────────────────────────────────────────────────┼───────────┼──────┤│ │ │1623 │Fabricarea altor elemente de dulgherie şi tâmplărie, pentru │ 2030* │1622* ││ │ │ │construcţii │ │ │├─────────┼─────┼─────┼───────────────────────────────────────────────────────────────────┼───────────┼──────┤│ │ │1624 │Fabricarea ambalajelor din lemn │ 2040* │ 1623 │├─────────┼─────┼─────┼───────────────────────────────────────────────────────────────────┼───────────┼──────┤│ │ │1629 │Fabricarea altor produse din lemn; fabricarea articolelor din │ 1930* │ 1629 ││ │ │ │plută, paie şi din alte materiale vegetale împletite │ 2051* │ ││ │ │ │ │ 2052* │ ││ │ │ │ │ 3663* │
Deci 1629 este SIGUR codul CAEN?