Forum Discuţii juridice Noul Cod CAEN 2008 Cod Caen pt activitati de tamplarie
Discuție deschisă în Noul Cod CAEN 2008

Cod Caen pt activitati de tamplarie

Ce cod caen pot sa folosesc pt activitati de tamplarie?
Va referiti la tamplarie lemn sau PVC?
Pentru lemn
161 Taierea si rindeluirea lemnului
1610 Taierea si rindeluirea lemnului
Cod caen - 162 Fabricarea produselor din lemn, pluta, paie si din alte materiale vegetale
1621 Fabricarea de furnire si a panourilor din lemn
1622 Fabricarea parchetului asamblat in panouri
1623 Fabricarea altor elemente de dulgherie si tamplarie, pentru constructii
1624 Fabricarea ambalajelor din lemn
1629 Fabricarea altor produse din lemn; fabricarea articolelor din pluta, paie si din alte materiale vegetale impletite
Definiti mai exact activitatea pe care doriti sa o desfasurati pentru un raspuns mai concret.
Gasiti detalii aici:
[ link extern ]
www.avocatnet.ro/content/con...
Tamplarie pentru geamuri si usi termopan.
4332 - Lucrări de tâmplărie şi dulgherie
Această clasă include:
-montarea de uşi, ferestre (exclusiv uşi automate şi turnante), tocuri de uşi şi ferestre, din lemn sau alte materiale
-instalarea echipamentului pentru bucătării, casa scărilor, accesorii pentru magazine
-instalarea mobilierului
-lucrări de finisaj interior cum ar fi: montarea de plafoane, montarea de pereţi mobili etc.