Forum Discuţii contabile şi ... Contabilitate - partida simplă ... Tâmplărie pvc
Discuție deschisă în Contabilitate - partida simplă şi obligaţii fiscale declarative pentru PFA, II, AF

Tâmplărie pvc

Pentru producerea și montarea de tâmplărie pvc se poate deschide un pfa saun trebuie srl?
Da. Daca aveti un act de studii sau calificare in domeniul pentru care solicitati autoriarea puteti sa va infiinati un atelier pe pfa cod caen 2223 Aceasta clasa include:
-fabricarea articolelor din material plastic pentru constructii: usi, ferestre, tocuri, obloane si articole similare, din plastic.
Si codul caen 4332 lucrari de tamplarie si dulgherie Aceasta clasa include: -montarea de usi, ferestre (exclusiv usi automate si turnante), tocuri de usi si ferestre, din lemn sau alte materiale -instalarea echipamentului pentru bucatarii, casa scarilor, accesorii pentru magazine -instalarea mobilierului -lucrari de finisaj interior cum ar fi: montarea de plafoane, montarea de pereti mobili etc
Ca pfa puteti sa aveti maxim 3 angajati cu contract de munca proprii.