Forum Discuţii juridice Noul Cod CAEN 2008 Ce cod caen se potriveste pentru productia de bricheti
Discuție deschisă în Noul Cod CAEN 2008

Ce cod caen se potriveste pentru productia de bricheti

Doresc sa infiintez o linie de productie de bricheti. Materia prima folosita pentru fabricarea brichetilor este rumegusul si materiale lignocelulozice. Ce cod caen se potriveste pentru o astfel de activitate (productie) in afara de caen 4799 care face referire la comercializarea lemnelor de foc?

Multumesc!
Cred ca pentru aceasta activitate corespunde cod CAEN 1629 - fabricarea altor produse din lemn; fabricarea articolelor din pluta , paie si din alte materiale vegetale impletite.
Multumesc pentru raspuns. Codurile CAEN 4799 si 1629 au regim special? Necesita autorizatii speciale?

Nu este nevoie de autorizatii speciale pentru aceste coduri.
Multumesc pentru ajutor.
Codul CAEN 1629 a fost trecut cod principal si secundar codul CAEN 1610.