avocatnet.ro explicăm legislația
Caută (ex. salariu minim) 1824 soluții astăzi
Forum Discuţii juridice PFA, II, AF - Persoana fizica ... Intreprindere Familiala in Intreprindere Individuala
Discuție deschisă în PFA, II, AF - Persoana fizica autorizată, Întreprindere individuală, Asociaţie familială

Intreprindere Familiala in Intreprindere Individuala

Pot schimba o Intreprindere Familiala in Intreprindere Individuala ? Ce pasi trebuie sa urmez ?
Multumesc anticipat
Cel mai recent răspuns: olden , utilizator 11:17, 20 Septembrie 2012
Se radiaza la Oficiul registrului Comertului Intreprinderea Familiala si se infiinteaza Intreprinderea Individuala.
o inteprindere familiala are membri, acesti membri isi pot face separat inteprindere familiala.

~ final discuție ~

Alte discuții în legătură

Cati asociati pot fi adaugati la inteprindere familiala? ovidiuhornoi ovidiuhornoi Buna ziua, am si eu o intrebare pt cei care au cunostiinte in domeniu. Sunt student, si doresc pe timp de vara sa imi deschid un chiosc stradal de bauturi ... (vezi toată discuția)
Ministerul finantelor publice iasi camisca camisca am fost azi la ministerul finantelor iasi deoarece vreau sa imi deschid o inteprindere individuala si trebuia sa completez declaratia (formularul) nr.220.eu ... (vezi toată discuția)
Intreprindere individuala ametist ametist Ce deosebiri majore exista in forma de redactare si [u]continut[/u] al actului constitutiv pentru infiintarea unei intreprinderi individuale, fata de cel al ... (vezi toată discuția)