Forum Discuţii contabile şi ... Contabilitate în general DECLARATIA 100
Discuție deschisă în Contabilitate în general

DECLARATIA 100

Buna ziua,

Daca nu am ce declara in luna august depun declaratia 100 pe zero?

Multumesc anticipat
Ca idee generala, cu cateva exceptii, declaratiile se depun si pe zero.Daca obligatia de raportat este lunara, declaratia 100 se va depune pe zero. Daca obligatia este trimestriala, declaratia se va depune la sfarsitul trimestrului.
Daca in vectorul fiscal sunteti inregistrat cu impozite pentru care nu datorati nimic in luna de raportare si declararea acestora se face prin D100, atunci aceasta trebuie depusa pe zero.