Forum Discuţii juridice Procedura în faţa instanţei ... Revendicare mobiliara perimare: Solutie : Admite ...
Discuție deschisă în Procedura în faţa instanţei civile - reguli, acte, termene, căi de atac

Revendicare mobiliara perimare: Solutie : Admite Sesizarea!

Solutie: Admite sesizarea
STATUL ROMÂN PRIN B.N.R. BUCUREªTI : Pârât
a dat statu in judecata pentru ca ia`u confiscat aurul parintilor
ce demersuri se fac sau ce trebuie sa faca in continuare ?
daca se poate un raspuns mai detaliat
Cît se poate de detaliat: să introducă o nouă cerere de chemare în judecată. Prima, cea perimată, nu mai poate fi continuată.

Mă rog, eu cam aşa am înţeles. Dacă se poate să explicaţi mai detaliat, veţi primi, probabil, şi răspunsuri mai puţin telegrafice.
Da, dar in acelasi timp trebuie vazut de ce a fost suspendata cauza si de ce a ramas in nelucrare atata timp.
Poate interveni si o prescriptie a dreptului la actiune.