avocatnet.ro explicăm legislația
Caută (ex. salariu minim) 869 soluții astăzi
Forum Discuţii juridice Procedura în faţa instanţei ... Revendicare mobiliara perimare: Solutie : Admite ...
Discuție deschisă în Procedura în faţa instanţei civile - reguli, acte, termene, căi de atac

Revendicare mobiliara perimare: Solutie : Admite Sesizarea!

Solutie: Admite sesizarea
STATUL ROMÂN PRIN B.N.R. BUCUREªTI : Pârât
a dat statu in judecata pentru ca ia`u confiscat aurul parintilor
ce demersuri se fac sau ce trebuie sa faca in continuare ?
daca se poate un raspuns mai detaliat
Cel mai recent răspuns: AV. GABRIELA GERBER , Avocat 21:48, 17 Septembrie 2012
Cît se poate de detaliat: să introducă o nouă cerere de chemare în judecată. Prima, cea perimată, nu mai poate fi continuată.

Mă rog, eu cam aşa am înţeles. Dacă se poate să explicaţi mai detaliat, veţi primi, probabil, şi răspunsuri mai puţin telegrafice.
Da, dar in acelasi timp trebuie vazut de ce a fost suspendata cauza si de ce a ramas in nelucrare atata timp.
Poate interveni si o prescriptie a dreptului la actiune.

~ final discuție ~

Alte discuții în legătură

Suspendare intoarcere executare silita- perimare quiras quiras La 5 iulie 2013 ,judecatoria prin incheiere ,a suspendat procesul in temeiul invoielii partilor ,intr-un proces cu obiectul intoarcere executare silita . De ... (vezi toată discuția)
Prescriptie - efecte lenoi lenoi buna ziua! as dori sa supun atentiei urmatoarea problema: SC X - angajator formuleaza actiune in raspundere patrimoniala fata de Y - angajat. Actiunea este ... (vezi toată discuția)
Perimare sau prescripție într-un dosar aflat pe rolul instanței Hangiu Hangiu Intr\'un litigiu pe rol intre o persoana fizica si o societtate in care una din parti revendica un prejudiciu care ar fi avut loc in urma cu mai bine de trei ... (vezi toată discuția)