Forum Discuţii juridice Proprietate industrială şi ... Vânzare CD-uri cu muzicã
Discuție deschisă în Proprietate industrială şi intelectuală. Adică mărci, invenţii, drept de autor şi altele

Vânzare CD-uri cu muzicã

buna ziua, pentru un magazin unde printre alte produse, se vor vinde si cd-uri cu muzica, va rog sa imi spuneti daca trebuie vreo autorizatie sau sa achitam ceva taxe, drepturi, etc. multumesc
Lecturati Ordonanta Guvernului nr. 25/2006 care reglementeaza infiintarea si administrarea registrelor nationale in domeniul dreptului de autor si al drepturilor conexe.
[ link extern ]
Pentru comercializarea CD-urilor de muzica trebuie sa va inregistrati in Registrul National al Fonogramelor. Documentele pentru inregistrare in Registrul mentionat le gasiti pe site-ul ORDA
[ link extern ]
L.C.