avocatnet.ro explicăm legislația
Caută (ex. salariu minim) 438 soluții astăzi
Forum Discuţii juridice Dreptul muncii - contract de ... concediu medical in perioada de preaviz
Discuție deschisă în Dreptul muncii - contract de muncă, demisie, salariu şi altele

concediu medical in perioada de preaviz

ce presupune concediul medical in perioada de preaviz de 20 de zile?
Cel mai recent răspuns: Cornel Vasile , Consilier juridic 09:24, 20 Septembrie 2012
presupune suspendarea perioadei de preaviz.
si daca CM depaseste perioada de preaviz ?
preavizul se va relua dupa terminarea CM, se vor efectua zilele ramase din preaviz.
ce se intampla cu decizia de concediere,concediere motivata de desf. locului de munca ?
Isi va face efectele dupa terminarea CM.

Alte discuții în legătură

Concediu medical in preaviz eu1984 eu1984 Buna ziua , Ce se intampla daca intri in concediu medical in perioada preavizului ? Multumesc! (vezi toată discuția)
Salarii compensatorii elenusica elenusica sunt în concediu medical si urmeaza sa fiu concediata colectiv iar cei de la biroul personal m-au anuntat ca daca depasesc 31 zile de CM dupa epuizarea ... (vezi toată discuția)
Somaj dupa cic 2ani Veronicas Veronicas Buna ziua, Imi puteti spune daca dupa efectuarea concediul de crestere copil pe 2 ani am dreptul de la intra direct in somaj? Administratorul firmei imi spune ... (vezi toată discuția)