avocatnet.ro explicăm legislația
Caută (ex. salariu minim) 1677 soluții astăzi
Forum Discuţii juridice Dreptul familiei sau probleme ... articol pt divortul din culpa comuna
Discuție deschisă în Dreptul familiei sau probleme juridice de familie

articol pt divortul din culpa comuna

Buna ziua!
Vreau sa divortez si dupa ce am avut o experienta groaznica de redactare a acestei cereri cu o Dna avocat intalnita pe holurile judecatoriei sect 3....m-am apucat sa-mi redactez singura cerea ...
Va ros puneti-mi si mie la ce articol din C.Civil se incadreaza acordarea tutelei comune?
Cel mai recent răspuns: Smaranda Cristea , Avocat 14:55, 19 Septembrie 2012
multumesc!! cererea am refacut-o eu personal si nu imi trebuie decat art din codul civil...
daca se poate
art 397 ncc

~ final discuție ~

Alte discuții în legătură

Exercitare autoritate parinteasca in comun ionut979 ionut979 buna ziua. am divortat in decembrie 2010. sentinta este definitiva si irevocabila. copilul minor a fost incredintat fostei sotii. acum cu intrarea in vigoare a ... (vezi toată discuția)
Gemenii intr-un divort dointza dointza Buna seara, cazul surorii mele vin cu intrebari , pe scurt fostul meu cumnat a deschis diortul , sora mea ( facand tratamente 9 ani sa aibe copii , sunt ... (vezi toată discuția)
Divort cu un copil de 3 luni ElizaF ElizaF Buna seara! Va rog frumos, ajutati-ma! Doresc sa divortez de sotul meu. Suntem casatoriti de aproape 3 ani si avem un copil de 2,5 luni. Momentan suntem in ... (vezi toată discuția)