Forum Discuţii juridice Drept civil - moşteniri, drept de ... SUCCESIUNE
Discuție deschisă în Drept civil - moşteniri, drept de proprietate şi altele

SUCCESIUNE

BUNA ZIUA...AS AVEA SI EU NEVOIE DE NISTE SFATURI...AM INTRODUSDOSARUL PT SUCCESIUNE LA O JUDECATORIE SI M-A COSTAT CU TOTUL CCA 80 MILIOANE LEI .MI SE PARE EXAGERAT DE MULT.ESTE ADEVARAT CA DACA SE AJUNGE LA O INTELEGERE INTRE MOSTENITORI SE RESTITUIE INTEGRAL TAXA DE TIMBRU,SAU DACA SE PREZINTA LA PRIMA INFATISARE,SE RESTITUIE JUMATATE?AM INTELES DE LA AVOCATUL MEU CA TAXA ESTE CCA 50MIL,DAR NU PREAMA AJUTA CU MULTE INFORMATII...VA ROG SA MA AJUTATI...
da...asa e.
Taxa de timbru nu se Mai restituie , indiferent de situatie . Reclamantul achita taxa de timbru dar poate cere recuperarea acesteia de la ceilalti succesori, urmand sa I se restituie de catre ceilalti succesori parte din aceasta, concomitent cotei succesorale cuvenite si atribuite