Forum Discuţii juridice Funcţionarii publici şi ... Pot ca si personal contractual incadrat intr-o ...
Discuție deschisă în Funcţionarii publici şi problemele lor juridice

Pot ca si personal contractual incadrat intr-o institutie publica sa imi infintez un pfa pentru audit intern public.

Pot ca si personal contractual incadrat intr-o institutie publica sa imi infintez un pfa pentru audit intern public? Este compatibila activitatea de audit cu cea de personal contractual intr-o institutie publica? Daca nu este compatibila, pot sa primesc banii pt activitatea de audit printr-o conventie civila. Multumesc.:):):)
Daca aveti studiile/avizele cerute de lege pentru deschiderea acestui PFA pentru audit, nu vad de ce nu l-ati deschide, insa ar fi bine sa va abtineti la a incheia contract cu institutia unde lucrati, intrucat veti cadea sub incidenta legii 161/2003 (incompatibilitate). Puteti desfasura activitati de audit la alte institutii/autoritati.