Forum Discuţii juridice Carte funciară - Cadastru, ... BCF
Discuție deschisă în Carte funciară - Cadastru, Intabulare şi alte formalităţi funciare

BCF

Eu pot sa atac cu plangere o incheiere formulata de BCF care a fost comunicata numai persoanei care a cerut inscrierea? Inscrierea solicitata de persoana in cauza, Rectificare CF imi afecteaza dreptul meu de proprietate, iar eu am aflat mult mai tarziu depasind termenele prevazute de art. 50 Leg. 7/1996.
Dumneavoastra ati fost parte in dosar? Doar daca ati fost parte in dosar se aplica termenele prevazute in legea cadastrului. Daca ati fost parte in dosar BCPI trebuia sa va comunice si dvs. incheierea.

Daca nu ati fost parte in dosar trebuie sa va adresati direct instantei de judecata.