Forum Discuţii juridice Avocaţi şi Admitere ... ADMITERE BAROU AVOCATURA
Discuție deschisă în Avocaţi şi Admitere în avocatură

ADMITERE BAROU AVOCATURA

Fostii politisti care au peste 5 ani vechime in politia judiciara pot fi asimilati categoriilor prev. in art.20 alin.5 din Legea 51/95, in vederea dobandirii calitatii de avocat definitiv, dupa promovarea examenului de primire in profesia de avocat, avand in vedere si prevederile art.20 alin.8 din aceeiasi lege ?
Stie cineva..>???:stunned:
Conform legii nu. Legea prevede aceasta posibilitate persoanelor care au sustinut un examen de definitivat. Adica consilierilor juridici in principal.