Forum Discuţii juridice Dreptul muncii - contract de ... concediu de crestere copil si concediu de ohihna in ...
Discuție deschisă în Dreptul muncii - contract de muncă, demisie, salariu şi altele

concediu de crestere copil si concediu de ohihna in acelasi an

Este legal ca o persoana ce se afla in concediu de crestere copil intr-un an calendaristic sa beneficieze (in acelasi an) INTEGRAL concediul de odihna pentru anul in curs?
Si aici adaug text din CCM:"Concediul pentru incapacitate temporara de munca, precum si concediul de maternitate nu afecteaza durata concediului de odihna anual"
Va multumesc.
Da, in cazul in care partile, de comun acord, au prevazut includerea acestui text in continutul CCM
Textul citat din CCM nu se refera si la CCC .. prin urmare, nu este aplicabil ....