Forum Discuţii juridice Codul rutier, contravenţii şi ... Acte masina
Discuție deschisă în Codul rutier, contravenţii şi probleme conexe

Acte masina

Buna ziua va rog frumos sa ma ajutati si pe mine. Am cumparat o masina de la o persoana si aceasta persoana nu vrea sa imi mai dea fiscalul. Cand am cumparato era sambata si a zis ca mil da luni. Acum i-mi spune ca nu poate sa il scoata ca are multe amenzi. Cum pot sa fac ca sa i-mi inscriu masina pe numele meu? Sau sa il oblig ca sa i-mi dea fiscalul inapoi?
doar instanta va poate ajuta deoarece CF spune ca orice instrainare fara certificat fiscal este nula.
Aveti 2 variante
- varianta rapida,fara consum nervos=achitati dvs c/v amenzi si va materializati interesul
- varianta de durata,care necesita timp,consum nervos=actiune in instanta
da dar problema este ca masina este o solenza care face 1000euro si el are amenzi de 500-600 euro. Omu a fost si este taximetrist. Ma mai invatat cineva ca ma pot duce si la politie ca sa ii fac reclamatie deoarece poate intra in caz penal pt inselaciune. acum nu stiu cat de adevarat este pe mine tot ce ma intereseaza este ca eu vreau sa i-mi inscriu masina pe numele meu. Cum spuneti sa fac?