Forum Discuţii juridice Drept civil - moşteniri, drept de ... Uzufruct
Discuție deschisă în Drept civil - moşteniri, drept de proprietate şi altele

Uzufruct

Am cumparat o casa in provincie de la o pereche de pensionari, cu conditia sa-i las sa locuiasca acolo pana la sfarsitul vietii lor, fara alte mentiuni.
1-in ce conditii intelegerea (uzufructul) poate sa fie anulata ?
2-ce obligatii si drepturi au ei (uzufructuarii) si ce obligatii si drepturi am eu (proprietar) ?
2-casa are 3 camere si teren. Pot sa folosesc si eu locuinta in acest timp ca proprietar ?
depinde de clauzele contractuale.acestea trebuiesc citite si interpretate cu atenttie.