Forum Discuţii juridice PFA, II, AF - Persoana fizica ... Autorizatii de functionare necesare pentru urmatorul ...
Discuție deschisă în PFA, II, AF - Persoana fizica autorizată, Întreprindere individuală, Asociaţie familială

Autorizatii de functionare necesare pentru urmatorul cod CAEN 4532

Buna ziua

Am infiintat o intreprindere individuala platitoare de TVA ( 4532 Comert cu amanuntul de piese si accesorii pentru autovehicule )
Am un chios de pvc de 12 MP, casa de marcat ( momentan nefiscalizata ), borderou achizitii, un buz comodat pe II infiintata si am gasit un furnizor de piese si accesorii auto.

Vreau sa pornesc cu dreptul mica afacere si apelez la dvs.
Ce autorizatii de funtionare mai am nevoie ?
PSI, Mediu, DSP, Autorizarea sediului magazinului...

Va multumesc
Aveti nevoie de autorizatia de functionare emisa de Primaria in raza teritoriala a careia se afla deschis magazinul. Pentru aceasta, depuneti o cerere insotita de urmatoarele documente:
-CUI
-certificat constatator emis de ORC
-contractul de comodat/ inchiriere + extras CF
-acordul colocatarilor (daca este cazul)
-schita cu dimensiunile incaperilor si suprafata terenului destinat
-contract de salubrizare
-copie CI
Autorizatiile sanitar , sanitar-veterinar şi pentru siguranţa alimentelor , protecţiei mediului (4) si protecţiei muncii nu sunt necesare ? am luat la cunostinta de ele la onrc cand am infiintat intreprinderea individuala

era o declaratie-tip pe proprie raspundere

Multumesc
Acea declaratie ati completat-o la ORC in momentul cand ati depus formularul "Declaratie model 3.2"
Dupa ce scot autorizatia de functionare emisa de primaria trebuie sa scot si autorizatiile din declaratia de la orc ?
DOCUMENTE NECESARE PT PFA COD CAEN 4532