Forum Discuţii juridice PFA, II, AF - Persoana fizica ... Consultanta online in EU pentu investitii
Discuție deschisă în PFA, II, AF - Persoana fizica autorizată, Întreprindere individuală, Asociaţie familială

Consultanta online in EU pentu investitii

Buna ziua,

as avea o simpla intrebare. Care ar fii forma cea mai convenabila, pentru a furniza consultanta in domeniul afaceri online, in cadrul internetului.. in EUROPA?<in forma webinar, de ex. anymeeting.com> <clienti numai din EU>

Ar fii o simpla discutie cu clienti pe platformul respectiv si clientul cand registreaza ar achita o anumita suma.toate procesate online pe paypal. Ar fii de ajuns sa fiu registrat ca si o Persoana f.autorizata sau ca o intreprindere individuala.. si as plati dupa venituri un anumit procentaj de impozit<impozit pe venit 16%>>?

care ar fii modal. mai simpla?

o zii buna in continuare! va multumesc anticipat pt. raspuns
sugesti referitor la topicul de mai sus?:)

Va multumesc anticipat...

N.Zs.