avocatnet.ro explicăm legislația
Caută (ex. salariu minim) 1141 soluții astăzi
Forum Discuţii juridice Şomaj, concediu creştere copil, ... cursuri formare profesionala ajofm
Discuție deschisă în Şomaj, concediu creştere copil, asigurări sociale şi asistenţă socială

cursuri formare profesionala ajofm

pot beneficia de aceste cursuri gratuit daca nu am un loc de munca, dar tocmai m-am inscris la master?
Cel mai recent răspuns: Valeriu TUDOR , Consultant resurse umane 12:41, 29 Septembrie 2012
1. Pentru a beneficia gratuit de cursurile organizate de AJOFM trebuie sa fiti inregistrata la Agentia de Somaj (chiar daca nu primiti indemnizatie de somaj).

2. Daca in acest moment beneficiati de indemnizatie de somaj aceasta inceteaza daca ati fost admisa la master.

~ final discuție ~

Alte discuții în legătură

Retragere master-suma egala cu indemnizatia de somaj CazacuMaria CazacuMaria Buna Ziua! In iulie 2013 am absolvit o facultate si pe data de 30.09.2013 am depus dosarul pentru somaj. Pe 01.10.2013 am incheiat un contract individual de ... (vezi toată discuția)
Ajutorul de somaj dianabalan dianabalan Buna ziua, Doresc sa-mi spuneti daca un student, Facultate de stat la zi, in an terminal, in iulie sustine examenul de licenta, poate benficia de ajutorul de ... (vezi toată discuția)
Pot beneficia de indemnizatie de somaj? inchiriez2012 inchiriez2012 1.daca sunt la masterat si am terminat cu ultimul examen,insa nu am dat lucrarea de dizertatie,pot beneficia de ajutor de somaj? 2. daca sunt actualmente ... (vezi toată discuția)