Forum Discuţii juridice Şomaj, concediu creştere copil, ... cursuri formare profesionala ajofm
Discuție deschisă în Şomaj, concediu creştere copil, asigurări sociale şi asistenţă socială

cursuri formare profesionala ajofm

pot beneficia de aceste cursuri gratuit daca nu am un loc de munca, dar tocmai m-am inscris la master?
1. Pentru a beneficia gratuit de cursurile organizate de AJOFM trebuie sa fiti inregistrata la Agentia de Somaj (chiar daca nu primiti indemnizatie de somaj).

2. Daca in acest moment beneficiati de indemnizatie de somaj aceasta inceteaza daca ati fost admisa la master.