Forum Discuţii contabile şi ... Fiscalitate - Impozit pe venit, ... Declaratia 205
Discuție deschisă în Fiscalitate - Impozit pe venit, CAS, CASS

Declaratia 205

Am un depozit intr-o banca. La Administratia financiara imi apar venituri din dobanzi cf. declaratiei 205 pe care nu am depus-o eu, dar probabil a depus-o banca.
Intrebare: Trebuie sa depun si eu ca persoana fizica declaratia 205?

multumesc
NU.Aceasta declaratie se depune de catre platitorii de venituri care au obligatia calcularii,retinerii si virarii impozitului pe veniturile cu regim de retinere la sursa.
multumesc pentru raspuns