Forum Discuţii juridice Şomaj, concediu creştere copil, ... Am accesat fonduri europene. Pot beneficia de CCC?
Discuție deschisă în Şomaj, concediu creştere copil, asigurări sociale şi asistenţă socială

Am accesat fonduri europene. Pot beneficia de CCC?

Ce pot sa fac in cazul in care sunt angajata cu 2 ore si am obtinut fonduri europene pt masura 112 si vreau sa raman insarcinata dar dupa ce nasc cine sa-mi creasca copil ? deoarece pe maternitate nu ai voie sa stai.

De ce doamnele care au obtinut bani din fonduri europene pentru proiectul cu masura 112(instalarea tanarului fermier) sau 141 nu pot sa ramana pe maternitate?
Valeriu TUDOR, Consultant resurse umane
1. Cel mai competent raspuns il puteti primi de la Agentia Judeteana pentru Plati si Inspectie Sociala (AJPIS), cea care aproba si plateste indemnizatia pentru CCC.

2. Sau puteti intreba si la ANPIS pe e-mail: anps@prestatiisociale.ro