Forum Discuţii juridice Dreptul muncii - contract de ... Initiativa incetarii CIM dupa formare profesionala
Discuție deschisă în Dreptul muncii - contract de muncă, demisie, salariu şi altele

Initiativa incetarii CIM dupa formare profesionala

Buna ziua,

In cazul in care angajatorul initiaza participarea unui angajat la un curs de formare profesionala si isi respecta toate obligatiile legale (plata integrala a salariului, desi cursul se face cu scoaterea partiala a angajatului din activitate, plata integrala a cursului) dar la sfarsitul cursului nu incadreaza salariatul pe un post aferent cursului urmat, acesta continuandu-si activitatea pe acelasi post, in aceste conditii mai este valabila specificatia din actul aditional de formare profesionala conform careia angajatul nu poate avea initiativa incetarii CIM?
Multumesc.
Da, este valabila acea prevedere din actul aditional ...