Forum Discuţii juridice Dreptul familiei sau probleme ... custodia comuna
Discuție deschisă în Dreptul familiei sau probleme juridice de familie

custodia comuna

Buna ziua! As dori sa-mi spuneti ce inseamna custodia comuna, la ce situatii se refera mai precis!Unde gasesc un text de lege care sa ma lamureasca exact asupra custodiei, situatiilor la care se refera acest termen?
Multumesc mult! Este in vigoare acest nou cod civil? Adica informatiile din acest text se aplica si anul acesta sau de la anul?
din oct 2011 :)
ce va intereseaza mai exact ?
Ma interesa deciziile majore si cele minore, care sunt, si mai ales daca sunt scrise in vreun text legal, daca sunt delimitate exact! Acum am inteles si va multumesc pt informatiile date!