avocatnet.ro explicăm legislația
Caută (ex. salariu minim) 924 soluții astăzi
Forum Discuţii contabile şi ... Impozite şi taxe locale inscriere auto
Discuție deschisă în Impozite şi taxe locale

inscriere auto

buna ziua! Am cumparat o masina de la cineva si vreau sa o inscriu, problema e ca propietarul are amenzi si nu prea poate sa;mi dea fiscalul. Ce e de facut in cazul asta?
Cel mai recent răspuns: ynocentta , utilizator 16:56, 4 Octombrie 2012
Cum ati incheiat documentele de cumpararea-vanzare autoturism in lipsa certificatului fiscal?
Aveti 2 variante
-varianta rapida =achitati dvs c/v debite in urmarire in sarcina vanzatorului
-varianta de durata-promovati actiune in instanta impotriva vanzatorului

~ final discuție ~

Alte discuții în legătură

Inmatriculare auto fara fiscal DanielHerisanu DanielHerisanu Buna ziua, Eu am o problema serioasa referitoare la inmatricularea auto. Am cumparat o masina in data de 13.11.2015 la ora 19:00 vanzatorul fiind un om ... (vezi toată discuția)
Acte masina a_alex22 a_alex22 Buna ziua va rog frumos sa ma ajutati si pe mine. Am cumparat o masina de la o persoana si aceasta persoana nu vrea sa imi mai dea fiscalul. Cand am cumparato ... (vezi toată discuția)
Nu imi pot inscrie masina la politie-nu am certificat fiscal de la vanzator ContSters264527 ContSters264527 buna ziua, am achizitionat o masina anul trecut, am facut contractul de vanzare cumparare, am platit vanzatorului suma din contract dar nu am primit de la el ... (vezi toată discuția)