Forum Discuţii contabile şi ... Impozite şi taxe locale inscriere auto
Discuție deschisă în Impozite şi taxe locale

inscriere auto

buna ziua! Am cumparat o masina de la cineva si vreau sa o inscriu, problema e ca propietarul are amenzi si nu prea poate sa;mi dea fiscalul. Ce e de facut in cazul asta?
Cum ati incheiat documentele de cumpararea-vanzare autoturism in lipsa certificatului fiscal?
Aveti 2 variante
-varianta rapida =achitati dvs c/v debite in urmarire in sarcina vanzatorului
-varianta de durata-promovati actiune in instanta impotriva vanzatorului