avocatnet.ro explicăm legislația
Caută (ex. salariu minim) 553 soluții astăzi
Forum Discuţii juridice Procedura în faţa instanţei ... finalizare partaj judiciar
Discuție deschisă în Procedura în faţa instanţei civile - reguli, acte, termene, căi de atac

finalizare partaj judiciar

se poate termina o succesiune de la prima infatisare daca toti sunt de acord?


Doar daca sunt toate partile prezente, actiunea este timbrata si se incheie o tranzactie.
Da, dar e dubios. Eu as astepta al doilea termen (la primul as cere termen pentru incheierea tranzactiei si la al doilea m-as prezenta cu tranzactia), pentru ca pare ca ati incercat sa scapati de niste taxe sau ati incercat sa fraudati pe cineva.
Ultima modificare: Joi, 4 Octombrie 2012
Cabinet Individual de Avocat Georgescu Dan Mihai, Avocat

~ final discuție ~

Alte discuții în legătură

Partaj matza00 matza00 ce acte-ti trebuiesc pt partaj in cazul in care inca de la prima infatisare exista intelegerea si tranzactia redactate?putem termina de la prima infatisare ... (vezi toată discuția)
Partaj succesoral pe rolul instantei LORINTZ LORINTZ ce fel de act trebuie incheiat intre mostenitori ,DUPA SUCCESIUNE,pt a renunta toti in favoarea unuia singur...mentionez ca succesiunea se face la ... (vezi toată discuția)
Partaj fara taxa de timbru 3% MMoniq MMoniq Buna ziua! Am depus dosarul de partaj pe 17 noiembrie la judecatorie si prima infatisare o am in martie. La momentul respectiv stiam ca daca la prima ... (vezi toată discuția)