Forum Discuţii juridice Şomaj, concediu creştere copil, ... Indemnizatie crestere copil
Discuție deschisă în Şomaj, concediu creştere copil, asigurări sociale şi asistenţă socială

Indemnizatie crestere copil

Buna ziua,am inteles ca se acorda din noi 85% din venitul net pe ultimele 12 luni aferente nasterii. Eu am intrat in prenatal in decembrie 2011,primesc si eu cei 10 la %in plus de acum incolo,sau doar cele care urmeaza sa nasca de acum incolo? Va multumesc
Modificarea OUG.111/2010 din anul 2012,, nu a intrat în vigoare și nu se cunosc prevederile actului normativ ce urmează să apară curând, modificările fiind insuficient cunoscute, trebuie să așteptăm apariția actului normativ !
Modiificarile adoptate se aplică începând cu drepturile lunii octombrie 2012, inclusiv pentru persoanele ale căror drepturi au fost stabilite până la această dată.
multumesc