Forum Discuţii juridice Societăţi comerciale Foarte urgent!
Discuție deschisă în Societăţi comerciale

Foarte urgent!

In cat timp de la infiintarea unei societati trebuie facut primul contract de munca pentru a nu se plati amenda. si cat este amenda? Apoi ce acte mai sunt necesare pt buna derulare a unei firme? Firma este un SRL in domeniul textile - import - export.

Multumesc!
societatea este constituita ca microintreprindere, intreprindere mica sau mijlocie...?Ce acte te intereseaza mai precis?
Madalina
daca esti microintreprindere trebuie sa angajezi cel putin un salariat in termen de 60 zile da la data eliberarii certif unic de inreg , daca esti intr mica sau mijlocie nu prea ai termen pt ca nu conteaza.
depinde de raspunsul tau privind ce statut ai in 2005, micro sau intr mica sau mijl, raspunde si apoi mai vedem dar tine cont ca de la infiintare pana in 30 zile ai unele declaratoii de facut si de ridicat reg unic de control.