Forum Discuţii juridice Probleme juridice în afaceri - ... masura siguratorie
Discuție deschisă în Probleme juridice în afaceri - contracte între profesionişti

masura siguratorie

detin contract de subinchiriere spatiu fara acord proprietar si totodata inchiriere bunuri(mobilier,aparatura salon)Am achitat chiria in avans,am facut renovari si acum proprietarul cere evacuarea ,intrucat cel care a subinchiriat nu ia inminat chiria .Acelasi refuza sa-mi inapoieze suma avans,cheltuielile cu modernizarea ,etc Pot ridica mobilierul (ptr care avem PV ) si sa evacuez?
Al cui este mobilierul, al proprietarului sau al chiriasului(care v-a subinchiriat ...)?
mobilierul si aparatura din salon sunt ale celui care mi-a subinchiriat si care mi le-a predat cu PV de predare
ramescu, utilizator
~ Conținut șters la cerere ~