Forum Discuţii juridice Drept civil - moşteniri, drept de ... Litigiu de coabitare cu un vecin
Discuție deschisă în Drept civil - moşteniri, drept de proprietate şi altele

Litigiu de coabitare cu un vecin

Locuiesc într-o comună la casă particulară. Casele din zonă sunt construite la o distanţă de cca 10 m. faţă de gardul cu poarta de acces în curte. Unul dintre vecini a construit un coteţ de porci exact lângă gardul meu la 7 m. de intrarea în curte. Din cauza mirosului îngrozitor provenit de la porcii lui eu nu pot deschide geamurile casei pentru aerisire şi nici nu pot să stau în curtea din faţa casei mele la recreere. Există vreo soluţie legală prin care este obligat să-şi mute porcii în curtea din spate unde de altfel sunt şi celelalte animale şi păsări din gospodărie ? Unde trebuie să mă adresez pentru rezolvarea acestei situaţii insuportabile ?
DA, există o soluție : depuneți o Plângere la Direcția Jud. Sanitar-Veterinară.Succes!