Forum Discuţii juridice Şomaj, concediu creştere copil, ... concedii medicale
Discuție deschisă în Şomaj, concediu creştere copil, asigurări sociale şi asistenţă socială

concedii medicale

Am mai revenit cu acest subiect in legatura cu contractul de prestari de servicii pe perioada determinata. In urma discutiilor cu d-voastra reiesea ca unitatea trebuie sa vireze 0,85% ptr concedii medicale. Am cerut la intreprindere ce se retine si situatia se prezinta astfel: unitatea a retinut:10,5%,5,5%.0,5%,16% de la salariat si a virat 20,8%,5,2%,0.5%,0,15% si 0,85%. Ma intreb in acest caz de ce nu se plateste concediul medical? Sau poate sa merg la Casa de asigurari de sanatate sa vad daca plateste ea. Dupa mine aceste concedii medicale trebuiesc asumate de cineva. Va multumesc frumos.
Cel mai sigur raspuns il poate da Casa Judeteana de Asigurari de Sanatate.