Forum Discuţii juridice Societăţi comerciale : SFAT PT. INFIINTARE SRL SAU INTR.INDIV.?
Discuție deschisă în Societăţi comerciale

: SFAT PT. INFIINTARE SRL SAU INTR.INDIV.?

AS VREA SA DESCHID O AFACERE DOMENIUL CURIERATULUI - FRANCIZA MAI PRECIS.
DACA STIE CINEVA CUM E MAI BINE SA INFIINTEZ SRL SAU INTREPRINDERE INDIVIDUALA,NU INTENTIONEZ SA AM MAI MULT DE 5-6 ANGAJATI.
CARE AR FII METODA MAI AVANTAJOASA SAU CARE SUNT AVANTAJELA SI DEZAVANTAJELE IN ACESTE CAZURI ?
IMI CER SCUZE PENTRU MODUL DE EXPRIMARE, DAR AS DORI UNELE SUGESTII - SFATURI PENTRU INCEPUT DEOARECE NU CUNOSC DIFERENTELE DINTRE CELE DOUA FORME SRL-INN . SUNT LA INCEPUT1 :sorry:

VA MULTUMESC.
Tinand cont de specificul activitatii eu cred ca ar trebui sa infiintati un SRL, constituit ca microintreprindere( care plateste 3% din cifra de afaceri).