Forum Discuţii juridice Societăţi comerciale cerere de chemare in judecata
Discuție deschisă în Societăţi comerciale

cerere de chemare in judecata

Va rog sa ma ajutati cu un model de cerere de chemare in judecata pentru recuperarea unui debit de la un client. Cererea pe somatie de plata a fost respinsa si vrem sa mergem pe drept comun. Va multumesc
Da, avem contract! Prin contract s-a stabilit o limita de credit de 5000 lei dar noi i-am dat marfa de 14.000 lei pentru ca l-am considerat de buna credinta, client vechi si mai mult decat atat pana la momentul respectiv a platiti la termen, fara probleme. Concluzia dvs. ar fi.........???!!!
de ce a fost respinsa somatia de plata?