Forum Discuţii juridice Carte funciară - Cadastru, ... comunicare incheiere de carte funciara
Discuție deschisă în Carte funciară - Cadastru, Intabulare şi alte formalităţi funciare

comunicare incheiere de carte funciara

daca nu mi s-a comunicat o Incheiere de Carte Funciara , dar am aflat intamplator de aceasta si am solicitat chiar si o copie dupa aceea Incheiere , care e termenul in care pot depune cerere de reexaminare la OCPI ?
Trebuie sa solicit comunicarea Incheierii iar termenul de 15 zile sa curga numai din momentul in care mi s-a comunicat Incheierea respectiva?
Stiti ce nu inteleg eu.. daca sunteti coproprietar si nu ati semnat nimic cadastru in mod normal trebuia sa dea respingere documentatiei pentru motivul lipsei semnaturii coproprietarului.

Termenul de 15 zile se considera de la momentul comunicarii. Solicitati incheierea si depuneti reexaminare.