Forum Discuţii juridice Probleme privind insolvenţa, ... Deschidere insolventa - taxa judiciara de timbru
Discuție deschisă în Probleme privind insolvenţa, lichidarea judiciară şi falimentul

Deschidere insolventa - taxa judiciara de timbru

Buna ziua,
Va rog sa ma lamuriti cu privire la valoarea taxei judiciare de timbru pe care trebuie sa o achite un creditor in cazul in care doreste sa depuna cererea de deschidere a insolventei uni debitor al sau. Se achita cumva o taxa la valoarea creantei sau taxa generala aplicata in procedura insolventei de 120 de lei?
Va multumesc anticipat.
lilella777, utilizator
120 lei
cuantumul taxei
cuantumul taxei la valoarea sumei de 26140 ron
birferi a scris:

cuantumul taxei la valoarea sumei de 26140 ron

Taxa este de 120 lei. Nu se calculeaza la valoare.