avocatnet.ro explicăm legislația
Caută (ex. salariu minim) 628 soluții astăzi
Forum Discuţii juridice Impozite, taxe şi timbrul de ... TAXA AUTO 11.10.2012
Discuție deschisă în Impozite, taxe şi timbrul de mediu 2013. Legalitate şi interpretare juridică

TAXA AUTO 11.10.2012

Se poate inscrie fara plata taxei o masina adusa din UE? 11.10.2012
Cel mai recent răspuns: GyXoNeS , utilizator 18:00, 11 Octombrie 2012
Se poate inscrie fara plata taxei daca exista o hotarare judecatoreasca care obliga serviciul de inmatriculari ,in alte conditii trebuie sa platiti taxa.
Din hotararea pe care a dat-o ieri reiese ca este interpretabila ! de aceea intreb.
Ultima modificare: Joi, 11 Octombrie 2012
kaoma, utilizator
Hotararea data de instanta este perfect valabila.Anul acesta mi-am inmatriculat masina cu o astfel de hotarare fara sa mai achit taxa de poluare.Sper sa rezolvi si tu

~ final discuție ~

Alte discuții în legătură

Taxa auto - proces castigat levigabi levigabi Stie cineva daca voi platii taxa auto cu procesul castigat si sentinta data pe 20 martie ? A fost cineva la Serviciul inmatriculari ?Si Daca da ,cu ce ... (vezi toată discuția)
Inmatriculare auto andrechristian andrechristian [b]Buna seara.imi poate spune cineva daca trebuie sa mai platesc taxa de inmatriculare pentru o masina adusa din UE?Va multumesc![/b] (vezi toată discuția)
Taxa auto jacquelline jacquelline 1 Decizia de calcul a taxei auto este valabila numai o anumita perioada sau este definitiva si pe baza ei pot oricand sa-mi inmatriculez masina? 2. Daca am ... (vezi toată discuția)