Forum Discuţii juridice Impozite, taxe şi timbrul de ... TAXA AUTO 11.10.2012
Discuție deschisă în Impozite, taxe şi timbrul de mediu 2013. Legalitate şi interpretare juridică

TAXA AUTO 11.10.2012

Se poate inscrie fara plata taxei o masina adusa din UE? 11.10.2012
Se poate inscrie fara plata taxei daca exista o hotarare judecatoreasca care obliga serviciul de inmatriculari ,in alte conditii trebuie sa platiti taxa.
Din hotararea pe care a dat-o ieri reiese ca este interpretabila ! de aceea intreb.
kaoma, utilizator
Hotararea data de instanta este perfect valabila.Anul acesta mi-am inmatriculat masina cu o astfel de hotarare fara sa mai achit taxa de poluare.Sper sa rezolvi si tu