Forum Discuţii juridice Impozite, taxe şi timbrul de ... Inmatriculare auto
Discuție deschisă în Impozite, taxe şi timbrul de mediu 2013. Legalitate şi interpretare juridică

Inmatriculare auto

Buna seara.imi poate spune cineva daca trebuie sa mai platesc taxa de inmatriculare pentru o masina adusa din UE?Va multumesc!
trebuie sa o platiti, insa puteti evita plata prin chemarea in judecata a institutiei prefectului -serviciul inmatriculari, la tribunal, solicitand instantei obligarea lor la inmatricularea fara plata taxei deoarece taxa contravine normelor europene.
asta presupune insa sa stati cu masina pe dreapta pana cand instanta obliga institutia prefectului/serv inmatriculari ...prin hot definitiva si irevocabila ca taxa contravine normelor europene.