Forum Discuţii juridice Contencios administrativ sau ... taxa auto
Discuție deschisă în Contencios administrativ sau probleme juridice cu autorităţile, contravenţii

taxa auto

Am cumparat o masina adusa din Germania. Pentru a o inmatricula trebuie sa platesc taxa de mediu sau taxa de poluare. Daca da cum sa fac sa nu platesc
Nu achitati taxa, faceti RAR-ul, chemati in judecata Institutia Prefectului - Serviciul Inmatriculari, solicitati inmatricularea fara plata taxei, la Tribunal.
buna ziua,
am inteles ca s-s suspendat taxa auto.pot inmatricula o masina din ue in aceleasi conditii ca la una din tara?
multumesc