Forum Discuţii juridice Drept civil - moşteniri, drept de ... Contract de Vanzare-Cumparare
Discuție deschisă în Drept civil - moşteniri, drept de proprietate şi altele

Contract de Vanzare-Cumparare

Pot sa le fac copiilor Contract de Vanzare Cumparare,ambi sunt minori
Da, cu încuviinţarea instanţei de tutelă şi cu numirea unui curator care să-i reprezinte (dacă au sub 14 ani) sau să-i asiste (dacă au împlinit vîrsta menţionată).