Forum Discuţii juridice Drept penal - probleme serioase cu ... sunt luate in considerare probele audio video?in dosar ...
Discuție deschisă în Drept penal - probleme serioase cu dreptul

sunt luate in considerare probele audio video?in dosar penal

am niste inregistrari audio video am auzit ca de la 1 luna aceasta sunt luate in considerare sun facute fara nicio aprobare dar sunt utile cauzei parerea mea cum le pot folosi?in instanta
Independent de parerea partilor,numai instanta de judecata poate aprecia necesitatea si utilitatea eventualelor inregistrari in solutionarea cauzei
Dreptul de a se administra ca probe in fata instantei exista, insa ramane sa analizeze instanta daca respectivele probe sunt pertinente, concludente si utile in vederea lamurii cauzei si a aflarii adevarului, urmand ca in consecinta aceasta sa aprecieze daca vor fi sau nu administrate in fata sa.