Forum Discuţii juridice Drept civil - moşteniri, drept de ... Cumparare CASA
Discuție deschisă în Drept civil - moşteniri, drept de proprietate şi altele

Cumparare CASA

Buna ziua.
La cumpararea unei case cu curte, anexe si gradina comuna se poate cumpara tot numai la comun? acest lucru fiind specificat in titlul de propietate. Sau acum la cumparare se poate imparti sa fie fiecare cu partea lui sau numa prin proces?
multumim
~ Conținut șters la cerere ~