Forum Discuţii juridice PFA, II, AF - Persoana fizica ... Incasare facturi
Discuție deschisă în PFA, II, AF - Persoana fizica autorizată, Întreprindere individuală, Asociaţie familială

Incasare facturi

Buna ziua,

pana acum am incasat facturile pe contul meu (cont de Raiffeisen) dar vreau ca viitoarele facturi emise sa fie incasate in contul sotiei (cont de Intesa).
Se pot incasa facturile emise de pe PFA in alt cont decat contul folosit pana acum, contul sotiei?

Multumesc.
Trebuie sa deschideti cont la orice banca doriti dar pe pfa.
Pana acum am avut cont de pfa la Raiffeisen, din cauza comisioanelor vreu sa deschid la Intesa, pana se rezolva cu contul de Intesa, pot sa incasez facturile asa?
Nu este corect dar totusi este posibil, legal?