Forum Discuţii contabile şi ... Fiscalitate - Salarii Salariul pe card
Discuție deschisă în Fiscalitate - Salarii

Salariul pe card

Buna ziua , doream sa stiu unde scrie ca ma poate obliga sa primesc salariul pe card??
eu nu doresc sa primesc salariul pe card , dar firma mi-a facut card
si care este procedura prin care sa imi scot salariul de pe card si sa il primesc in numerar.
Alaturat va atasez niste link-uri dupa avocatnet unde va puteti lamuri, daca nu este suficent, mai dati dvs cautare pe forum.

www.avocatnet.ro/content/for...

Ordonanta care se refera la obligativitatea salarilor pe card este O.U.G. nr. 149/2007, dar in sistemul bugetar nu mai este obligatoriu.