Forum Discuţii contabile şi ... Contabilitate în general Contracte in valuta-evaluare sold
Discuție deschisă în Contabilitate în general

Contracte in valuta-evaluare sold

Evaluarea soldului cont 167 pt leasing in euro se face lunar sau la sfarsit de an?.Daca s-a facut doar la 31.12.2011 e bine?Multumesc
Lunar la ultimul curs din fiecare luna.
Pt orice sold in valuta: clienti, furnizori imprumuturi, banci..
Ord 3055,
pct. 185 si 186.
Nu este in regula ca evaluarea sodurilor s-a facut numai la 31.12.2011.:magic: Prin evaluarea la sfarsitul fiecarei luni se asigura imaginea fidela si la zi a valorii datoriilor si creantelor entitatii, exprimate in valuta sau in lei in functie de cursul unei valute.
Gabriela Monica Ionescu, Consultant fiscal